Üniversitemize Yeni Kaydolan Öğrenciler İçin Muafiyet Sınavı Yapılacaktır

MUAFİYET SINAVI DUYURUSU (Yabancı Dil (İngilizce) I-II ve Temel Bilgi Teknolojileri Kullanımı I-II )

 2020-2021 eğitim-öğretim yılında Üniversitemiz lisans ve ön lisans programlarına yeni kayıt yaptıran öğrencilerimizin alması zorunlu olan Yabancı Dil (İngilizce) I-II ve Temel Bilgi Teknolojileri Kullanımı I-II derslerinden muaf olabilmek için Ortak Dersler Bölüm Başkanlığı tarafından 17-18 Ekim tarihlerinde Muafiyet Sınavları yapılacaktır.

Öğrencilerimizin sınavla ilgili sıkıntı yaşamaması adına sınavla ilgili aşağıda yer alan açıklamaları dikkatle okumaları gerekmektedir.

  1. Yabancı Dil (İngilizce) I-II muafiyet sınavı 17 Ekim 2020 Cumartesive Temel Bilgi Teknolojileri Kullanımı I-II muafiyet sınavı 18 Ekim Pazar günü(Mergen) Uzaktan Eğitim Öğrenme Yönetim Sistemi üzerinden gerçekleştirilecek olup sınav  her iki günde de saat 9.30 – 12.00 saatleri arasında aktif olacaktır. Muhtemel teknik aksaklıklar göz önünde bulundurularak sınavın yayın süresi uzun tutulmuştur.
  2. COVID-19 salgını nedeniyle muafiyet sınavı için ön başvuru alınmayacak olup, 2020-2021 eğitim-öğretim yılında ilk defa kayıt yaptıran tüm öğrenciler girebilecektir. Sınava katılım zorunlu olmayıp isteyen öğrenciler katılabilecektir.
  3. Sınavlardan 60 ve üzeri not alanlar başarılı olup ilgili derslerden muaf sayılacak, derslere devam etmeyeceklerdir. Sınavdan başarılı olmayan öğrenciler öğretim yılında ilgili derse devam edip açılan sınavlara girip başarmaları gerekecektir.
  4. Sınava giriş için sınav günü https://mergen.btk.gov.tr/login/canvasadresinden ilgili sınava ait derse girilmesi gerekmektedir.
  5. Öğrencilerimiz sınava katılmak için kullanıcı adı olarak T.C numarası ve şifresi ile https://mergen.btk.gov.tr/login/canvaslinkinden giriş yaparak doğru gün ve doğru saat aralığında ilgili dersin (Yabancı Dil (İngilizce) I-II ve Temel Bilgi Teknolojileri Kullanımı I-II) sınavını Kısa Sınavlar menüsünden başlatabilirler. Öğrencilerimizin sınav açıldıktan sonra sınavla ilgili talimatları dikkatlice okumaları gerekmektedir. Sınav uygulaması için eğitim videosuna https://afsu.edu.tr/uzaktan-egitim-sinav-sistemi-ogrenci-kilavuzu/ adresinden ulaşabilirsiniz.
  6. Her bir öğrenci için sınav hakkı 1’dir. Sınava başladıktan sonra her ne sebeple olsun çıkmanız, düşmeniz, bağlantı sorunları gibi problemler sınavınızın sonlanmasına neden olacaktır. Bu durumda sınava tekrar katılamayacak ve sınavın tekrarı mümkün olmayacaktır.
  7. Yabancı Dil (İngilizce) I-II ve Temel Bilgi Teknolojileri Kullanımı I-II muafiyet sınavları her bir ders için 40 sorudan oluşmakta ve her bir öğrencilerimiz için sınav süresi olarak 50 dk. verilmektedir. Öğrencilerimizin bu süreyi etkili kullanmaları gerekmektedir.
  8. Teknik destek almak için uzem@afsu.edu.tr adresine mail atabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2020