Öğrencilerimizden Özel Gereksinimli Çocuklarımızı Ziyaret

AFSÜ Bolvadin SHMYO tarafından engelli bireylerin beklentilerine yönelik bilincin artırılması amacıyla bir ziyaret programı gerçekleştirildi. Engelliler Haftası dolayısıyla Öğr. Gör. Pınar Kayıkçı Bardakçı hocamız tarafından organize edilen programda Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik ile Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programı öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimiz, Şehit Teğmen Muzaffer Gümüş Özel Eğitim Uygulama Okulu’nun özel gereksinimli çocuklarını ziyaret etti.

Öğr. Gör. Cansu Gündoğan’ın müzik dinletisi ve Öğr. Gör. Dr. Mustafa Kazak’ın halk oyunları gösterisi ile başlayan etkinlikte özel çocuklar, hocalarımızla ve öğrencilerimizle şarkı söyleyip dans ederek gönüllerince eğlendi. Bu etkinliğin ardından AFSÜ’lü öğrencilerimiz özel gereksinimli çocuklara yönelik iletişim ve tutumun nasıl olması gerektiğiyle ilgili Şehit Teğmen Muzaffer Gümüş Özel Eğitim Uygulama Okulu eğitimcileri tarafından detaylı bir sunumla bilgilendirildi.

Program, dersliklerin gezilmesi ve okuldaki eğitim süreçlerinin incelenmesinin ardından özel çocuklara hediyeler verilmesiyle sona erdi.

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2022

Skip to content